אופטימיזציה של קודי למכשירי אנדרואיד

מדריך וכלים לאופטימזציה של קודי ולמכשירים עם שטח אחסון קטן.

ישנם משתמשים רבים המשתמשים בקודי על מכשירים מבוססי אנדרואיד או מכשירים בעלי זכרון אחסון קטן, מכשירים אלו זולים מאוד ומאפשרים הרצת קודי בצורה טובה מאוד.
לאחר שזה נאמר עדיין ישנם חסרונות למערכות אנדרואיד ובפוסט זה אני אנסה לעזור לכם להגדיר את המכשיר בצורה אופטימלית על מנת שהקודי יעבוד חלק ולאורך זמן.

הדבר הראשון שאנו חושבים עליו כשאנו מדברים על קודי שמותקן על מכשיר אנדרואיד הוא למעשה העדר שטח אחסון מספיק, רוב המכשירים מגיעים עם נפח אחסון של 4 עד 8 ג'יגה וישנם מכשירים שקצת יותר יקרים עם שטח אחסון של 16 עד 32 ג'יגה, כמות שטח זו בשימוש מסיבי בקודי תיגמר די מהר ותגרום לתקיעות של המכשיר ושלל תופעות לוואי ולכן אין לנו ברירה אלא לבצע כמה התאמות שימזערו את תופעות הלוואי האלה.

בפוסט אני אמנה את הדברים שצריך לעשות ואתן לכם את הכלים לכך, אני מניח שייתכן שיש עוד דברים שניתן לעשות אך אלו הכלים שניסיתי בעצמי ולכן אמליץ עליהם.

בסוף הפוסט יש קובץ להורדה שמתקין לכם את הכלים המוזכרים באופן אוטומטי, בנוסף אני מצרף לינק לכלים למי שרוצה להגדיר לבד.

1. בהגדרות הקודי תחת הגדרות > וידאו >ספריה, כדאי לבטל את הסימון של "הורד תמונות ממוזערות לשחקן", כאשר אתם צופים בתמונה של שחקן התמונה נשמרת בקודי, תוכלו לחסוך כמה מאות מגה של תמונות מיותרות על ידי ביטול האופציה.

2. יצירה וקינפוג של קובץ advancedsettings.xml שנמצא בתיקית userdata, קובץ זה הוא קובץ המאפשר לנו להגדיר אפשרויות שונות לקודי וניתן להגדיר בו מספר דברים חשובים לחיסכון במקום, בנוסף בקובץ זה מגדירים את הבאפר אשר יעזור לכם למנוע מצב שהקודי נתקע באמצע צפייה וישמור לכם באפר יותר גדול ממה שמגיע עם הקודי.

א. הגבלת גודל תמונה ופאנארט, ההגדרות המומלצות הם <imageres>720</imageres> <fanartres>1080</fanartres> שזה אומר שגם אם רזולוצית התמונה גדולה מהנתונים האלה הקודי ישמור מקסימום 720P לתמונות ומקסימום 1080P לפאנארט, גם כאן החיסכון במקום יכול להיות עצום.

ב. הגבלת גודל תיקית pacages, כל ההרחבות שיש לכם בקודי מתעדכנות מעת לעת, הקודי שומר את החבילות הישנות ולא מוחק אותם, התיקיה יכולה להגיע לנפח גדול מאוד ובהחלט לצמצם משמעותית את שטח האחסון במכשיר ולכן מומלץ להגביל את גודל התיקיה, הגודל המומלץ הוא 200 מגה והקוד הוא <packagefoldersize>200</packagefoldersize>.

ג. דבר נוסף שלא קשור לאחסון אך יעזור לצפיה חלקה הוא הבאפר, כאן ההגדרה המומלצת היא שליש מהזיכרון מטמון של המכשיר, יש מכשירים עם 1 ג'יגה או 2 ג'יגה זיכרון ואם יש לכם כ 450 מגה פנויים בזיכרון אז ההגדרה המומלצת היא באפר של 150 מגה, אני הגדרתי את הבאפר ל 150 מגה, כמובן שתוכלו לשנות לפי הצרכים שלכם אך מנסיוני זה עובד נהדר גם עם 150 מגה, ההגדרה היא <cachemembuffersize>157286400</cachemembuffersize>.

שימו לב: לא להתבלבל עם הגדרת זרו קאש zero cache , הרבה אנשים משתמשים בזה ולא ממש צריכים את זה, הגדרה זו לא מתאימה בכלל למכשירים עם מעט מקום.

למי שכבר קיים קובץ advancedsettings.xml ויודע איך לקנפג אותו שפשוט יוריד את הקובץ הזה ויוסיף משם את ההגדרות לקובץ שלו.

להורדת קובץ advancedsettings – הורדה

3. ניקוי קבצי pacages, thambnails, cache בעזרת כל תחזוקה, הכלי שאני אמליץ עליו כאן הוא raw maintenance שמאפשר את כל זאת בלחיצת כפתור, מומלץ להשתמש בכלי מדי פעם, אני אישית משתמש כפעם בחודש, אתם יכולים להשתמש לפי כמות השימוש שלכם במכשיר, לא משנה כמה תשתמשו זה לא מזיק ולכן תוכלו להשתמש גם פעם בשבוע אם תרצו.

להורדת כלי הניקוי – הורדה

 

על מנת לעזור לכם להתקין ולקנפג את כל זה הכנתי עבורכם כלי קטן שיתקין לכם את הכל בקלות בלחיצת כפתור, נשאר רק להשתמש ולהנות.

להתקנת הקובץ הורידו את ההרחבה מהרפו שלי – סניור רפו

להתקין את הזיפ כמו כל ההרחבה ולאחר מכן להיכנס לתוכנות ולבחור משם את senyor tools ולהתקין senyor android tools, בהמשך יש סרטון הסבר על ההתקנה.

הקובץ הזה יתעדכן בהמשך בכלים נוספים.

סרטון הסבר על ההתקנה:

 

(Visited 13,102 times, 1 visits today)
גודל פונטים
שינוי ניגודיות
האתר קודי סניור הינו אתר מידע וסיקורים בנושא תוכנת קודי, האתר אינו תומך בהפרת זכויות יוצרים ובמידה ונתקלתם בהפרה נא לדווח [email protected]