הגנה על קבצי מערכת חשובים בקודי

כולנו מכירים את חשיבות הגיבוי של הקודי שלנו, רובנו מחזיקים גיבוי כזה או אחר ליום שהקודי יפסיק לתפקד, אני רוצה לתת לכם טיפ קטן שיעזור לכם להימנע מהתקנת גיבוי שלם במקרה של תקלה שלכאורה נראית בלתי הפיכה.

רובכם מכירים כבר את התמונה הזאת:

אתם באים להפעיל את הקודי כרגיל ומקבלים פתאום הודעת שגיאה, ההודעה למעשה מודיעה לכם שקובץ מערכת הושחת ואין לקודי אפשרות להעלות את התוכנה כרגע, הדבר קורה בעקבות כיבוי של קודי באמצע תהליך כתיבה לקובץ וברגע שהקובץ הושחת המערכת לא יכולה להעלות את הנתונים.

לרוב הודעת השגיאה הזאת מופיעה בעיקר בקודי מבוסס מערכת חלונות, באנדרואיד הקודי פשוט עולה לשניה ויוצא חזרה החוצה.

על מנת להציל את הקודי במקרים אלו אני ממליץ על גיבוי של הקודי  ובמיוחד את הקובץ guisettings.xml

מהו קובץ guisettings.xml? 

זהו למעשה הקובץ הכי חשוב בקודי, בקובץ זה שמורות כל הגדרות המערכת כגון שפה, סקין, כתוביות ועוד, אם תמחקו את הקובץ הזה הקודי יחזור לכם לתצוגת ברירת מחדל, דוגמא להגדרות:

 

לכן אני ממליץ לבצע גיבוי לקובץ הזה, אתם לא צריכים אפילו לשמור אותו במקום אחר, תוכלו פשוט לשים העתק של הקובץ, הקובץ נמצא בתיקיית userdata, בצעו העתקה והדבקה באופן הבא:

הנתיב של הקובץ בכל מערכות ההפעלה הוא:

כעת במקרה של תקלה שהקודי לא עולה פשוט שימו את ההעתק במקום המקור והקודי אמור לעלות לכם כרגיל.

התקלה המתוארת כאן בפוסט לרוב מופיעה במערכת חלונות, למי שיש מקום אני ממליץ באותה שיטה אפילו להעתיק את כל תיקיית הקודי ולשמור בשם אחר כמו kodi2 הוא משהו כזה לימים קשים, לפני זה רק תמחקו את תיקיית thumbnails והיכנסו לתיקיית addons לתיקיית packages ושם מחקו את כל התוכן שנמצא, הדבר יקטין בצורה משמעותית את נפח תיקיית הקודי של הגיבוי, כמובן שזה גיבוי לכל דבר ותוכלו לשמור אותו בכל מקום שתרצו.

אם תבצעו את מה שרשום בפוסט תוכלו תמיד לפתור בקלות כל בעיה שתצוץ בקודי.

טיפ למקרה חירום:

אם שכחתם להכין גיבוי ונתקלתם בהודעת השגיאה בעת עליית הקודי אתם יכולים להיכנס לנתיב של הקובץ guisettings.xml ולשנות לו את השם כל דבר אחר, כשתפתחו את הקודי הוא ייצור העתק חדש של הקובץ, הקודי יעלה באנגלית ותצטרכו רק להגדיר הגדרות בסיסיות מחדש, כל שאר ההרחבות יישמרו.

 

 

(Visited 867 times, 1 visits today)
גודל פונטים
שינוי ניגודיות
האתר קודי סניור הינו אתר מידע וסיקורים בנושא תוכנת קודי, האתר אינו תומך בהפרת זכויות יוצרים ובמידה ונתקלתם בהפרה נא לדווח [email protected]