מדריך למציאת כתוביות מסונכרנות לסרטים וסדרות בקודי

מדריך למציאת כתוביות מסונכרנות לסרטים וסדרות בקודי

במדריך זה אסביר לכם איך למצוא בצורה הטובה ביותר כתוביות תואמות לסרטים וסדרות, כאשר אנו מנסים לצפות בסרט או סדרה, הסרט מתנגן ואנו מורידים כתוביות מאחד מאתרי הכתוביות, פעמים רבות הכתוביות לא תואמות לסרט או שבהתחלה הכל מתנגן טוב ובהמשך כל הזמן צריך לשחק עם השהיית הכתוביות על מנת שכתוביות יישארו מסונכרנות, במדריך זה אנסה לתת לכם את הפתרונות לנושא, כמובן שיהיו מקרים שבהם לא תצליחו בכלל אבל לפחות תוכלו להבין איך לתפעל את זה בצורה בסיסית ונכונה.

רוצים להיות מעודכנים באופן שוטף בכל הרחבה או טיפ חדש שיוצא? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק!

השלב הראשון הוא להגדיר את הכתוביות בשפה העברית, ההגדרה מתבצעת בהגדרות – וידאו – כתוביות, שם נבחר בשפה Hebrew כמו בתמונה המצורפת:

כעת הסבר קצר על נושא הסרטים, כתוביות והשמות שמופיעים בגרסאות השונות:

קבוצת שחרור – ישנן קבוצות אשר מפיצות את הסרטים והסדרות האלה ברשת, כל קבוצה מנסה להביא את התוכן הכי מהר והכי איכותי לרשת האינטרנט, על מנת שתדעו איזה קבוצה הפיצה את התוכן, לכל קבוצה יש שם, לכן כשאתם רואים כל מיני שמות כשאתם מורידים כתוביות, תמיד תופיע שם הגרסה הקבוצה כגון LOL TiTAN, VAiN ועוד.

איכות הסרט – בכל תרגום מופיעה גם איכות הסרט לפי מקור הוידאו, לדוגמא cam (איכות גרועה שצולמה במצלמה ביתית) וכמובן איכות הוידאו לדוגמא 1080P.

דוגמא לשם כתובית – The.Jungle.Book.2016.1080p.TC.X264.Masteredition.Hive-CM8

בדוגמה ניתן לראות:

  • שם הסרט – The.Jungle.Book
  • שנת יציאה – 2016
  • איכות הוידאו – 1080P
  • מקור הוידאו – TC ׁ(נחשבת לאיכות בינונית)
  • קבוצת שחרור – Hive-CM8

למרות שאיכות הוידאו היא 1080P עדיין תראו את הסרט באיכות לא גבוהה, איכות התוכן נקבעת לפי מקור הוידאו, איכות גבוהה תהיה BluRay או HDRip ואיכות נמוכה CAM או TS לדוגמא.

כעת אחרי שהבנתם קצת איך העסק עובד אתם יודעים שהכתובית אמורה בסוף להתאים לקבוצת השחרור לאיכות ומקור הוידאו, כאשר הפרמטרים האלה זהים בין הסרט לכתובית אז הכתוביות יהיו מסונכרנות לסרט.

אז אחרי כל ההסבר הזה איך בכל זאת נצליח להתאים את הכתובית לסרט?

הערה חשובה: על מנת למצוא כתוביות איכותיות ומתאימות השתדלו להשתמש בהרחבת הכתוביות the wiz subs הנמצאת ברפו The Wiz ואינה מצריכה רישום כמו שאר ההרחבות.

אחד הפתרונות הפשוטים הוא לנסות לעבוד עם הרחבות שמציגות את הפרמטרים האלה כגון הרחבות טורנט, לדוגמא ההרחבה Quasar, הרחבה זו מבוססת טורנט ומאפשרת לדעת מראש את גרסאות הסרט ואז תוכלו תמיד לבחור תרגום תואם, בונוס נוסף בהרחבה הזאת הוא שניתן למצוא איכויות וידאו וסאונד מעולות כמו שתראו בתמונה, הרחבה זאת מומלצת למשתמשים מתקדמים בעיקר.

דוגמא:

כמו שאתם רואים בתמונה רשום לכם בצורה ברורה את איכות הוידאו, מקור הוידאו ושם קבוצת השחרור, כשתבחרו את הכתוביות פשוט תבחרו את הכתובית התואמת, אם לא מצאתם את שם הקבוצה sparks, השתדלו לבחור פרמטרים אחרים תואמים כמו 1080P Blueray.

לאלו מכם שמשתמשים בהרחבות צפייה ישירה שלא מציגות את שם הקבוצה נסו את הפתרונות הבאים:

לסדרות:

בסדרות קצת יותר קל לנו למצוא תרגום מכיוון שיש מספר מצומצם קבוצות עיקריות שאחראיות ל 90 אחוז מהשחרורים, באיכות SD הקבוצות העיקריות הן LOL ,AFG ,FUM ולאיכות HD הקבוצות העיקרית הן KILLERS  ,DIMENSION, לכן כשאתם בוחרים מקור לסדרות שימו לב לשרת שאתם בוחרים ובחרו באחד משרתים האלה בהתאם לאיכות, בגדול כאש בחרתם בשרת HD בחרו כתובית המכילה 720P ובכתובית SD השתדלו לבחור כתובית המכילה HDTV, השתדלו לבחור באחת מהקבוצות העיקריות תמיד בהתחלה, במידה ולא הצלחתם נסו כתוביות אחרות המכילות את איכות הוידאו, במידה וכל זה לא עזר החליפו שרת.

במידה וגם בשיטה זאת לא הצלחתם למצוא כתובית מסונכרנת נסו קבוצות שחרור אחרות לפי איכות הוידאו SD או HD, במידה וכל זה לא עזר אני ממליץ לבחור מקור אחר לוידאו (שרת אחר), ייתכן שבשרת זה הוידאו הוא מקבוצת שחרור אחרת התואמת לכתוביות הקיימות.

לסרטים:

בסרטים מכיוון שיש המון קבוצות שחרור ואין קבוצות שיותר מובילות אנו נשתדל לבחור את הכתוביות לפי איכות או מקור הוידאו, 1080P ,720P ,CAM ,TC ,WEBRIP ,TS, כל הדוגמאות האלה הן איכויות הסרט ונשתדל למצוא כתובית לפי האיכות או המקור מכיוון שרוב הקבוצות מושכות את התוכן מאותם מקורות, לכן פשוט נחפש כתובית לפי האיכות שמופיעה לנו בשרת של ההרחבה, כשמופיע SD נשתדל לבחור באיכויות הנמוכות וכאשר יופיע HD נשתדל לבחור 720P וכשמופיע 1080P נשתדל לבחור 1080P.

 

סרטון הגדרת כתוביות לקודי:

 

 

(Visited 36,745 times, 4 visits today)
גודל פונטים
שינוי ניגודיות
האתר קודי סניור הינו אתר מידע וסיקורים בנושא תוכנת קודי, האתר אינו תומך בהפרת זכויות יוצרים ובמידה ונתקלתם בהפרה נא לדווח [email protected]