מתכון לקודי ללא תקלות

מתכון להגדרה ותחזוקת הקודי למניעת תקלות.

שלום לכולם, בפוסט זה אני אתן לכם טיפים ועצות איך להגדיר את הקודי שלכם ולתחזק אותו על מנת שיפעל בצורה אופטימלית ומינימום תקלות.

זה לא סוד שקודי היא תוכנה שיש בה שינויים רבים על בסיס קבוע ולכן נדרש מכם ללמוד איך לתפעל את הקודי על מנת לפתור בעיות ולהתאים את עצמכם לשינויים, בנוסף הקודי מבוסס על הרחבות אשר מאפשרות הזרמת תוכן והרחבות אלו מתחלפות על בסיס קבוע ולכן תצטרכו מדי פעם למחוק ולהתקין הרחבות בהתאם למה שתקין.

על מנת שהפוסט יתאים גם למשתמשים חדשים אני אמנה את השלבים מהתחלה בקצרה ואפרט מה שקשור לתחזוקה עצמה.

שלב א' – התקנת קודי והרחבות.

התקנת הקודי – בשלב זה נתקין את הקודי המתאים לסוג מערכת ההפעלה שלנו, מומלץ להוריד מהאתר הרשמי של קודי ולא מאתרים אחרים או גוגל פליי וכו, תמיד תבחרו בגרסה יציבה אחרונה ולא בגרסאות בטא או אלפא מכיוון שבגרסאות אלה יש באגים (גם אם הם קטנים אך עדיין קיימים).

הורדת קודי מהאתר הרשמי – kodi.tv

סרטון הסבר התקנה מאפס של גידי שחר – סרטון התקנה

שלב ב' – הגדרות תחזוקה וטיפים.

בשלב זה אפרט לכם הגדרות שונות וטיפים על מנת לתפעל את הקודי בצורה יעילה.

השתמשו  בסקין המקורי שמגיע עם הקודי

 העצה הכי טובה שתקבלו מכל מתקין קודי היא שהסקין הבסיסי הכי יציב, הכי מהיר ועם הכי פחות תקלות, עצה זו היא בין החשובות, זה נכון שקודי צבעוני הוא יפה ומלהיב ואני בעד אך בכל זאת תזכרו שהקודי נועד לשרת אתכם ולא אתם אותו, את השירות הכי טוב תקבלו בסקין הבסיסי, מי שבכל זאת רוצה להשתמש בסקין אחר כדאי שיידע איך לפתור תקלות בקודי כי הן יצוצו בשלב כלשהו, בנוסף סקינים אחרים מפעילים ברקע מספר תלויות נוספות אשר מאיטות את פעולת הקודי ויכולות לגרום לתקלות שבסקין המקורי לא יופיעו.

ביטול עדכון אוטומטי לסקין צד שלישי

 אם כבר החלטתם שאתם כן משתמשים בסקין צד שלישי (אמיננס וכו') אני ממליץ לכם לבטל עדכון אוטומטי לסקין בהגדרות הסקין, הסיבה לכך היא שבעת עדכון ישנן הרחבות מסוימות כגון קוואזר שמונעות מהסקין להתעדכן ואז הוא נמחק או משתבש בעת העדכון, אני ממליץ שכשתתקלו בעדכון תורידו קובץ זיפ של הסקין ותתקינו או שתסגרו את קוואזר ממנהל המשימות ואז תבצעו עדכון ידני, אם בכל זאת משהו קרה והסקין נמחק פשוט תתקינו אותו שוב.

התקנה מצומצמת של הרחבות

  התקינו רק הרחבות שאתם צריכים, אין סיבה להתקין מספר רב של הרחבות, התקינו הרחבת טלוויזיה אחת (אני ממליץ על AnarchiTV, גם בגלל שיש לה תמיכה בכל הקבוצות בארץ וגם מכיוון שהיא ההרחבה הכי קלה היום וההתקנה שלה לא דורשת תלויות אשר מעמיסות ומאיטות את הקודי, התקינו שתיים שלוש הרחבות וידאו (כאן אני ממליץ על מולטי הרחבות כגון אקסודוס, סאלטס או phoenix ואם מצאתם הרחבה טובה נוספת הוסיפו אותה), התקינו הרחבות vod (כאן אני ממליץ על הרחבת וידאו vod il והרחבות רשת, מאקו וערוץ 10 על מנת שתוכלו לצפות בתוכניות מערוצים אלו), התקינו הרחבת מוזיקה או שתיים והרחבות לילדים למי שצריך (kids il ו vod il).

השתדלו להימנע מהרחבות טורנט

 הרחבות טורנט כגון קוואזר, טורנטר ועוד הן הרחבות המזרימות את התוכן מאתרי טורנט, הרחבות אלו מספקות את האיכות הגבוהה ביותר לצפייה הן מבחינת איכות תמונה והן מבחינת סאונד, למי שחשוב לו מאוד נושא האיכות אז שיתקין הרחבת טורנט אחת, למי שלא חשובה איכות גבוהה מאוד אלא טובה עדיף שלא יתקין, הרחבות אלו מצריכות מעט הגדרות שייתכן שיקשו על משתמשים חדשים, בנוסף בזמן הצפייה והורדת הטורנט הן מאוד מכבידות על הקודי ולא מתאימות למכשירים חלשים, בנוסף הרחבת קוואזר פוגעת בעדכון של סקין צד שלישי והוא עלול להימחק או להתשתבש.

הגדרות מתקדמות

הגדרות אלו מאפשרות לכם טיפול אוטומטי בתחזוקת הקודי וכן טיפול בהזרמת התוכן בצורה יעילה למניעת "באפר" הגדרות אלו נמצאות בקובץ שנקרא advancedsettings.xml והוא ניתן להתקנה דרך ההרחבה senyor tools בצורה אוטומטית, ההגדרות הן: שמירת באפר של 150 מגה בזמן צפייה, הקטנת התמונות הנשמרות בקודי באופן אוטומטי, הגבלת גודל תיקיית קבצי הרחבות ישנות השמורות בקודי, הגדרות נוספות לאופטימיזציה של הזרמת הוידאו.

ביטול הורדת תמונות שחקנים 

אין סיבה שתמונות אלו יישמרו והן סתם תופסות מקום מיותר , ניתן לבטל אפשרות זו בהגדרות וידאו.

תחזוקה שוטפת

 קבעו לכם זמן של כפעם בשבועיים או חודש לפי השימוש בקודי של טיפול בתחזוקה, ניקוי מטמון, חבילות ותמונות, מידע נוסף בפוסט כלי תחזוקה לקודי.

בדיקת עדכונים להרחבות

השתדלו מדי יומיים שלוש לבצע כיבוי והדלקה של הקודי או לחילופין לבדוק עדכונים דרך ההרחבה senyor tools, לפעמים הרחבות מפסיקות לעבוד ויש לעדכן אותם, העדכון מתבצע בעת עליית או הקודי או בדיקה יזומה.

גבו את הקודי

 מכיוון שלפעמים הרחבה אחת יכולה להוציא את הקודי מכלל שימוש מומלץ מאוד להכין גיבוי כך שבמידה ותצטרכו לשחזור תוכלו, מידע נוסף בפוסט כלי תחזוקה לקודי.

השתדלו להימנע מספריות (קיר) סרטים

תכונה זו היא בין המכבידות ביותר על הקודי, בזמן סריקה קשה לקודי לבצע פעולות נוספות ולכן הוא עלול להיתקע ולקרוס לכם, אם בכל זאת החלטתם שאתם רוצים ספריה השתדלו להסתפק בספריית סרטים ולוותר על ספריית הסדרות שהיא המכבידה ביותר, כמו כן אין צורך לבחור סרטים עשר שנים אחורה, בחרו כשנה שנתיים אחורה על מנת שתתעדכנו בסרטים חדשים והגבילו את כמות הסרטים בתיקייה ל כ 200.

התקינו רק מאגרי רפו שאתם צריכים

 אין סיבה להתקין כל מאגר רפו שתתקלו בו, נכון להיום יש 4 מאגרי רפו גדולים מאוד בארץ ובהם יש כמעט כל הרחבה שתצטרכו, אם לא מצאתם הרחבה כלשהיא במאגר ואין ברירה אז הורידו את הרפו.

השתדלו להימנע מהפעלת טלוויזיה חיה

 תכונה זאת מאפשרת צפייה בטלוויזיה כולל מדריך שידורים, שידורים אלו ניתנים לצפייה גם דרך ההרחבה ללא מדריך, כל כניסה לקודי מלווה בטעינה ארוכה של הערוצים והמדריך והצפייה עצמה מכבידה על הקודי.

הבהרה לגבי מי שמתקין בילד מוכן

 בילד מוכן הוא קודי שמישהו אחר יצר עבורכם כולל כל ההגדרות וההרחבות, ההמלצה הרשמית היא שלמשתמש מתחיל לא מומלץ בילד מוכן, אני חושב שכדאי שתתנסו קודם בהתקנת קודי מאפס ותבינו את העניין, בילד מוכן הייתי ממליץ דווקא למשתמשים מתקדמים שיוכלו להתמודד עם תקלות, הבילד הוא לא מותאם אישית אלא אוניברסלי ולכן תמיד יהיה תוכן פחות רלוונטי עבורכם, יחד עם זאת הבילד מאפשר לכם התקנה מהירה ולכן גם אם תחוו תקלה תמיד תוכלו למחוק ולהתקין מחדש במספר דקות.

אם תבצעו את הפעולות שרשמתי תיהנו מקודי שעובד עבורכם ולא אתם עובדים עבורו.

 

(Visited 12,452 times, 5 visits today)
גודל פונטים
שינוי ניגודיות
האתר קודי סניור הינו אתר מידע וסיקורים בנושא תוכנת קודי, האתר אינו תומך בהפרת זכויות יוצרים ובמידה ונתקלתם בהפרה נא לדווח [email protected]