שיפור חווית המשתמש בקודי

בפוסט זה אני רוצה לספר לכם איך תוכלו לשפר ולשדרג את החוויה שלכם עם תוכנת הקודי.

התקנתם קודי חדש עם כמה הרחבות, אתם יודעים לתפעל את הקודי בצורה בסיסית, לראות סרטים, מוזיקה ועוד, עכשיו הגיע הזמן לשדרג את החוויה ולהוסיף כמה אפשרויות שיקלו עליכם את השימוש ויהפכו אותו לקל ומהנה.

רוצים להיות מעודכנים באופן שוטף בכל הרחבה או טיפ חדש שיוצא? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק!

עיצוב הקודי:

הדבר הראשון והבסיסי אשר משדרג את החוויה שלכם בצורה ניכרת הוא הוא הסקין (מעטפת) אשר מכניס חיים, צבע וקיצורי דרך לתוכן שאתם אוהבים בקודי, הסקין הבסיסי אשר מגיע עם נחשב לקל והיציב ביותר, אך אם חשוב לכם גם המראה אז יש היום סקינים יפים ומדהימים שתוכלו להתקין וליהנות מקודי מעוצב.

ישנם מספר סוגי סקינים מותאמים לעברית אך הסקין שאמליץ לכם עליו היום הוא phenomenal אשר נבנה מאפס בעיקר עבור הקהל הישראלי ע"י תומר מאירוב ונחשב הים לאחד מחמשת הסקינים המובילים בעולם, הסקין מאפשר לכם ליצור עיצוב ייחודי וצבעוני וקיצורי דרך במסך הבית לנוחיות מירבית.

מידע נוסף על הסקין ניתן למצוא באתר הרשמי של המפתח – phenomenal-skin.com

סרטון הסבר של גידי שחר על הסקין:

 

שילוב Trakt למעקב אחרי סדרות וסרטים:

Trakt הוא אתר מידע לסרטים וסדרות, האתר מאפשר לכם לבצע מעקב אחרי הסרטים והסדרות שאתם צופים בהם ולנהל את הרשימות, תוכן שראיתם יסומן כנצפה על מנת שתוכלו לעקוב אחר הסדרות או הסרטים שלכם, רוב ההרחבות הטובות היום מאפשרות סנכרון בין ההרחבה לבין האתר טראקט על מנת שתוכלו לעקוב אחרי התוכן שלכם בקודי עצמו ללא צורך להיכנס לאתר ולראות איזה פרק ראיתם פעם אחרונה, על מנת שתוכלו לסנכרן את טראקט עם ההרחבות יש לבצע רישום באתר Trakt ובכל הרחבה תומכת שתרצו לסנכרן עם טראקט יש צורך להיכנס להגדרות ההרחבה ולבצע תהליך רישום קצר, ההרחבות המובילות היום אשר תומכות בשילוב עם טראקט הן Exodus, salts, specto, meta, Quasar.

מצורף לכם סרטון של גידי שחר המסביר בצורה מפורטת איך לפתוח חשבון ולשלב אותו עם ההרחבה salts, כמובן שבאותה שיטה המופיעה בסרטון ניתן לשלב עם שאר ההרחבות:

 

הגדרות מערכת מתקדמות:

הגדרות המערכת הן הגדרות אשר מבצעות אופטימיזציה של מספר פרמטרים בקודי או הגדרות אשר מאפשרות נוחות למשתמש:

  • התקנת קובץ advancedsettings.xml הוא קובץ מערכת אשר מאפשר שליטה טובה ביותר בזרימת הוידאו, חסכון במקום בתיקיית הקודי ועוד.
  • התקנת קובץ RSS המאפשר צפיה בכותרות בחדשות בעברית בשורה הרצה בתחתית המסך.
  • התקנת קובץ mouse.xml המאפשר כיוון ווליום ע"י כפתור גלילת העכבר, מאפשר מניעת קפיצת התפריט ע"ג המסך כאשר העכבר זז, פתיחת תפריט הורדת כתוביות בלחיצה על הגלגלת לטובת סקינים שלא תומכים בעכבר.
  • הגדרת מקשי המקלדת לנוחיות מרבית בעזרת ההרחבה Keymap Editor.

את כל ההגדרות האלה ניתן להתקין בצורה אוטומטית דרך הרחבת העזר שלי Senyor Tools.

 

ספריית (קיר) סרטים וסדרות:

ספריית סרטים וסדרות מאפשרת לכם לקבל את התוכן עם מידע בעברית, יש שתי סוגי ספריות, ספרייה שאתם יוצרים ומוסיפים לבד את התוכן שלכם או ספריות מוכנות אשר סורקות מידע מאתרי התרגום ומוסיפות לכם את התוכן בצורה אוטומטית לספרייה, אני ממליץ כל מה שקשור לסדרות לנהל דרך טראקט שהמלצתי עליה מקודם ולא להוסיף בכלל לספריית הקודי כי הדבר גורם לסריקות מרובות ומכביד על הקודי, לעומת זאת אני כן ממליץ על ספריית סרטים של the wiz אשר תעדכן לכם את הספרייה כל פעם שיוצא תרגום לסרט ותקבלו את המידע על התוכן בעברית, מומלץ לבחור סרטים כשנה שנתיים אחורה ולהגביל את הספרייה ל 200 סרטים, בצורה זו רק מדי יומיים שלושה הספרייה תתעדכן למספר שניות בלבד.

למידע נוסף על קיר סרטים של the wiz בפוסט הרשמי – TheWiz.Wall.

 

שינוי DNS לגוגל:

DNS הוא ראשי תיבות של Domain Name System ומספק למעשה שירות המרת כתובות בין כתובות IP של שרת שמאחסן אתר כלשהו לכתובת הדומיין של האתר, ישנם מקרים רבים בעיקר אצלנו בארץ שספקיות האינטרנט חוסמות דומיין מסוים ומונעות מכם להגיע אליו, כאשר אתם משתמשים ב DNS של גוגל הוא עוקף את חסימת הספק ומקשר אתכם לאתר ולכן ברגע שתשמשו ב DNS של גוגל תמנעו חסימות רבות של אתרים בקודי או  בדפדפן, בנוסף שימוש ב DNS של גוגל יאפשר לכם גלישה מהירה יותר בחלק מהאתרים ויעזור ליציבות שידור ערוצי טלוויזיה חיה בקודי.

לשינוי DNS למחשב:

לשינוי DNS לאנדרואיד:

 

חשבון פרימיום לקבלת מקורות איכותיים:

חשבון פרמיום הוא חשבון בתשלום המאפשר קבלת מקורות וידאו איכותיים מאוד להרחבות הקודי שלכם וכך תמיד תקבלו מקורות טובים שעובדים ולא תחוו בעיות של חוסר מקורות, החשבון המוביל ביותר היום הוא Real Debrid, על מנת ליהנות מהשירות של האתר תצטרכו להירשם באתר https://real-debrid.com לפתוח חשבון פרמיום שעולה כ 16 אירו לחצי שנה או שאפשר גם להירשם לפחות זמן, העלות באמת יחסית זניחה עבור זה שלא תיתקעו יותר בלי מקורות איכותיים לצפייה בסרטים, לאחר ההרשמה יש צורך להירשם בהגדרות של ההרחבות התומכות כגון specto Exodus ועוד.

1

 

צפייה באיכות גבוהה וידאו ושמע:

ההמלצה הבאה מתאימה למי שרוצה לצפות באיכות וידאו ושמע הגבוהות ביותר שניתן לקבל בקודי, מדובר על הרחבות טורנט באופן כללי כאשר אני אמליץ על ההרחבה Quasar שנחשבת היום להרחבת הטורנט הטובה ביותר כיום, ההרחבה מאפשרת צפייה באיכות Blueray מלא וסאונד 5.1, ניתן להוריד את התוכן לצפייה במועד מאוחר יותר או לצפות צפייה ישירה.

למידע נוסף והורדת ההרחבה היכנסו לפוסט – הרחבת טורנט לסרטים וסדרות Quasar

סרטון הסבר על ההרחבה:

 

שימוש בהרחבה META:

ההרחבה מטא היא הרחבה המאפשרת הזרמת תוכן ממספר הרחבות תחת הרחבה אחת, ניתן לחפש סרט או סדרה בהרחבה בעברית או באנגלית ותקבלו תפריט שיאפשר לכם לבחור מאיזה הרחבה תזרימו את התוכן, הרחבה נפלאה ואני ממליץ עליה בחום.

למידע נוסף והורדת ההרחבה בפוסט – הרחבת Meta לניגון סרטים וסדרות

סרטון הסבר על ההרחבה:

 

שימוש בהרחבות כתוביות איכותיות:

קיימות לקודי מספר הרחבות המאפשרות הורדת כתוביות בעברית, הטובה ביותר נכון להיום היא subscenter המאפשרת הורדת כתוביות איכותיות וללא צורך ברישום לאתר, ישנן הרחבות כגון opensubtitles שעושות שימוש בחלק מהתרגומים בתרגום ממוחשב של גוגל ולכן נקבל לפעמים תרגומים לא איכותיים, לכן תמיד נעדיף לבחור ידנית מסאבסנטר ואפילו להגדיר שסאבסנטר תהיה ברירת מחדל בקודי בהגדרות וידאו.

למידע מקיף בנושא כתוביות לקודי בפוסט – מדריך למציאת כתוביות מסונכרנות לסרטים וסדרות בקודי

תמונה כיצד להגדיר את סאבסנטר כברירת מחדל, צריך לעבור למצב מומחה קודם.

333

(Visited 6,354 times, 1 visits today)
גודל פונטים
שינוי ניגודיות
האתר קודי סניור הינו אתר מידע וסיקורים בנושא תוכנת קודי, האתר אינו תומך בהפרת זכויות יוצרים ובמידה ונתקלתם בהפרה נא לדווח [email protected]